Kanji judo Portal Elbląski Portal Polskiego Związku Judo Portal Warmińsko - Mazurskiego Okręgowego Związku Judo


Sezon zawodów w pełni

Nasi zawodnicy dzielnie stawiają czoło kolejnym wyzwaniom. Za nami zawody w Poznaniu, Bytomiu i Grudziądzu.

10 marca w Mistrzostwach Polski juniorów w Bytomiu walczył Jakub Kowalski, Piotr Popko i Marcin Talarczyk. Wszystkie kategorie wagowe były bardzo mocno odstawione. Piotr i Marcin udział w Mistrzostwach zakończyli na walkach eliminacyjnych, a Kuba stoczył cztery mocne walki, z czego dwie zwycięskie i ostatecznie uplasował się na 9 m.

Trzymamy kciuki i liczymy na medalowe lokaty …

Zawody w Grudziądzu

W miniony weekend 4 naszych zawodników reprezentowało nasz klub w XIX Otwartych Mistrzostwach Grudziądza. W kat. wiekowej chłopców 2007-2008r mieliśmy swoich dwóch reprezentantów:
Sebastian Filipowicz - II miejsce kat. +51kg 
Rafał Kurbat - V miejsce kat. 51kg

Chłopcy kat. wiekowa 2009-2010:
Kacper Bednarczuk - II miejsce kat. 31kg

Oliwier Rączka - VII miejsce kat. 34kg

Serdecznie gratulujemy!

 

Zawody w Poznaniu

24 -25 marca w Poznaniu odbył się XV Wielkopolski Międzynarodowy Turnieju Judo. Na 8 polach walki spotkało się około 900 zawodników ze 125 klubów z Polski i z zagranicy. Najliczniejszą grupę z zagranicy stanowili zawodnicy z Czech wraz z reprezentacją narodową młodzików. Oprócz tego zawodnicy z Rosji, Niemiec, Ukrainy i Białorusi. W tym licznym gronie nie zabrakło również zawodników z Tomity. W pierwszym dniu zawodów swoje umiejętności mogli sprawdzić młodzicy oraz dzieci. Dla kilkoro naszych zawodników był to pierwszy udział w tak mocnych zawodach.

Kategoria Dzieci:

Rocznik 2006 Tymoteusz Lic - w kategorii do 32 kg - 1 m

Rocznik 2005 Filip Łaskowski w kat. do 60 kg - walki eliminacyjne

Kategoria młodzik:

Rocznik 2004 Aleksander Sikut kat +80 kg - walki eliminacyjne

Filip Łaskowski do 60 kg - stoczył trzy walki, z czego jedną wygrał i uplasował się na - 9 m

Rocznik 2003 Monika Wołoszyn w kat. wag do 57 kg - stoczyła 4 walki, dwie zwycięskie i zajęła - 5 m

 

W drugim dniu w Poznaniu na ośmiu matach walczyli juniorzy młodsi. W Pucharze Polski nasz klub reprezentowała czwórka zawodników:

Magdalena Dębowska walczyła w kat. wag do 63 kg, mimo bardzo zaciętej walki swój udział zakończyła na walkach eliminacyjnych. Był to pierwszy start Magdy w Pucharze.

Dominik Filipowicz kat. wag do 66 Dominik miał ponad czterdziestu przeciwników, stoczył dzielny bój, ale również zakończył udział na walkach eliminacyjnych.

Monika Wołoszyn w kat. wag do 57 w swoje kategorii wagowej miała 20 zawodniczek. Monika, jako młodziczka próbowała swoich się w walce z zawodniczkami o dwa lata starszymi. Stoczyła cztery bardzo dobre walki, z czego dwie wygrała. W walce o wejście do finału nieznacznie uległa przeciwniczce i ostatecznie zajęła 5 miejsce.

Kacper Wojciechowski walczył w kat do 90 kg, stoczył trzy bardzo dobre walki. W walce o finał musiał uznać wyższość przeciwnika i w rezultacie zdobył w Pucharach Polski 2 miejsce.

Gratulujemy medalistom, a dla wszystkich zawodników brawa za dobre i mocne waliki. Podziękowania należą się również trenerom Pawłowi i Zbyszkowi, którzy nie szczędzą swojego gardła i zawsze gotowi są na przekazywanie swojej wiedzy oraz dopingowanie walczących zawodników.

Życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.

Tu znajdziecie informacje o osiągnięciach o osiągnięciach klubów z Elbląga.

 ttp://www.wama-sport.pl/dyscypliny/judo/25470-puchar-polski-junior%C3%B3w-m%C5%82odszych-pozna%C5%84-2018-%E2%80%93-dwa-srebra-najci%C4%99%C5%BCszych

 

Radio ESKA Elbląg Dziennik Elbląski Judoinfo.pl PortEL.pl WAMA-SPORT

Copyright © 2019 tomitajudo.pl | Projekt i wykonanie: www.tomitajudo.pl